Kalifornija (California)

2013-03-18


Lietuvių imigrantas Andrius į Kaliforniją atvyksta siekdamas atgaivinti santykius su savo vyresniuoju broliu, gyvenančiu saulėtame Los Andželo priemiestyje. Jų susitikimas, atgaivinęs praeities prisiminimus, pastūmėja Andrių suprasti, kad atsakymai, kurių jis taip ieško, nebūtinai slypi „Svajonių šalyje“. Režisieriaus komentaras: Filmo idėja užgimė man gyvenant Vilniuje (2009 m.), kai susipažinau su vieno jauno lietuvio istorija. Jis paliko savo namus naiviai tikėdamas lengvu gyvenimu JAV. Šiuolaikinės Rytų Europos imigrantams, kitaip dar vadinamiems „naujiesiems europiečiams“, iš buvusių sovietinių šalių masiškai plūstantiems į Vakarus, amerikiečiai skiria labai nedaug dėmesio. Daugelio patirtis JAV liūdna – kupina prieštaravimų, sudužusių vilčių, nerealizuotų ambicijų. Išoriškai jie sunkiai atskiriami nuo baltaodžių amerikiečių, tačiau jų susvetimėjimas akivaizdus. Toks pasaulis kupinas sunkumų, apie kuriuos nedrįstama prabilti. Šiuo filmu siekiama įsigilinti į imigranto pasaulį per visuotinai atpažįstamą žmogiškąjį patyrimą. Mes visi bandome bėgti nuo savo praeities, ieškodami kažko geresnio... Tačiau neretai tikruosius atsakymus į mus supančias problemas galime rasti žvelgdami ne į tai, kur keliaujame, bet atsigręždami į tai, nuo ko pradėjome. Apie režisierių: Tomas Vengris (gim. 1984 m. Vašingtone, JAV).

Anonsai („Kino pavasario“ filmų transliacijos)

2013-03-18

Bomba (The Bomb)

2013-03-18

Kaltė (Guilt)

Kiti renginiai

AGNĖS KUZMICKAITĖS 2018/19 METŲ KOLEKCIJOS PRISTATYMAS 2018-04-05

AGNĖS KUZMICKAITĖS 2018/19 METŲ KOLEKCIJOS PRISTATYMAS

Annual Press Conference of the Rail Baltica Implementers. 2018-01-23

Watch the Annual Press Conference of the Rail Baltica Implementers in Vilnius and learn more about the progress of the project and what is planned for this year.

Makroprudencinės politikos konferencija 2017 2017-05-11

Lietuvos bankas organizuoja tarptautinę konferenciją „Ar nekilnojamojo turto kainos turėtų būti vienas iš makroprudencinės politikos tikslų?“ Ji aukšto lygio makroekonominės politikos formuotojus iš europinių ir tarptautinių institucijų,...

Lietuvos bankas 2017-03-14

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristato 2016 m. bankų sektoriaus rezultatus, naujausias skolinimo ir skolinimosi tendencijas, prognozes, vykstančius pokyčius mokėjimo paslaugų rinkoje.

Kasparas Uinskas – fortepijonas, solo rečitalis “Mėnesienos sonata” 2017-03-08

Kasparas Uinskas – fortepijonas, solo rečitalis “Mėnesienos sonata”

PR Lapės 2016 2017-01-23

„PR Lapės 2016“ – tai kasmetiniai Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto apdovanojimai, kurių tikslas – įvertinti bei apdovanoti įdomiausius komunikacijos projektus.