Antra dalis

2014-06-26


Žymiausiose pasaulio scenose koncertuojantis akordeonistas Martynas Levickis birželio 20-osios vakarą kviečia susitikti Vilniuje vyksiančiame festivalyje „Kultūros naktis“. Jaunasis akordeono virtuozas čia pristatys programą „Martynas Levickis. Ekstremalus klasikos pliūpsnis“.Martynas Levickis Lietuvos publikai geriausiai pažįstamas kaip televizijos projekto „Lietuvos talentai 2010“ laimėtojas. Jaunasis muzikantas, rengiantis koncertinius turus ne tik Europoje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, yra Londono Karališkosios Muzikos Akademijos absolventas. Be to, be daugybės kitų laimėjimų, šiais metais Martynui buvo įteiktas „Pasaulio lietuvio 2013” apdovanojimas. Martynas nenustoja stebinęs savo ištikimų klausytojų, o pastarieji negaili gero žodžio muzikantui, kurio tikslas - kuo daugiau žmonių sužavėti akordeono muzika. Martyno puikiai įvaldytas instrumentas sukurtas ir užpatentuotas 1829 metais Vienoje, Austrijoje. Šalyje, kurioje gyveno ir kūrė tokie klasikos genijai kaip W. A. Mozart, L. van Beethoven ir J. Haydn. Gaila, jų nebuvo likę gyvųjų tarpe, kai akordeono prototipas išvydo saulės šviesą. Tuo metu instrumentas neturėjo plataus repertuaro, trūko ir susidomėjusių kurti jam. Didžiąją dalį tuometinio akordeono chrestomatijos sudarė šokių muzika ir dainos, tartimos liaudies skoniui. Tad, natūralu, akordeonas tapo daugelio tautų liaudies instrumentu. Ilgainiui akordeonas ir jį atstovaujantys atlikėjai pradėjo siekti akordeoną sutapatinti su koncertiniu ir pagarbos vertu muzikos instrumentu. Naujojo amžiaus kompozitoriai taip pat atkreipė dėmesį į šį naują „monstrą“ ir pradėjo kurti eksperimentinius kūrinius jam. Šiandien jau yra sukaupta pakankamai originalaus repertuaro akordeonui, o senoji klasika taip pat lengvai pritaikoma šiam instrumentui. Martyno Levickio koncertas vyks birželio 20 d. nuo 22 val. vienos nakties kultūros ir meno festivalio „Kultūros naktis“ metu. Koncertas rengiamas Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje, kur skambės ir eksperimentinė, ir laiko patikrinta klasikinė muzika.

Reportažai („Martynas Levickis. „Ekstremalus klasikos pliūpsnis“)

2014-06-26

Pirma dalis

2014-06-26

Antra dalis

2014-06-26

Trečia dalis

2014-06-26

Ketvirta dalis

Anonsai (Koncertas „Martynas Levickis. Ekstremalus klasikos pliūpsnis“)

Kiti renginiai

AGNĖS KUZMICKAITĖS 2018/19 METŲ KOLEKCIJOS PRISTATYMAS 2018-04-05

AGNĖS KUZMICKAITĖS 2018/19 METŲ KOLEKCIJOS PRISTATYMAS

Annual Press Conference of the Rail Baltica Implementers. 2018-01-23

Watch the Annual Press Conference of the Rail Baltica Implementers in Vilnius and learn more about the progress of the project and what is planned for this year.

Makroprudencinės politikos konferencija 2017 2017-05-11

Lietuvos bankas organizuoja tarptautinę konferenciją „Ar nekilnojamojo turto kainos turėtų būti vienas iš makroprudencinės politikos tikslų?“ Ji aukšto lygio makroekonominės politikos formuotojus iš europinių ir tarptautinių institucijų,...

Lietuvos bankas 2017-03-14

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristato 2016 m. bankų sektoriaus rezultatus, naujausias skolinimo ir skolinimosi tendencijas, prognozes, vykstančius pokyčius mokėjimo paslaugų rinkoje.

Kasparas Uinskas – fortepijonas, solo rečitalis “Mėnesienos sonata” 2017-03-08

Kasparas Uinskas – fortepijonas, solo rečitalis “Mėnesienos sonata”

PR Lapės 2016 2017-01-23

„PR Lapės 2016“ – tai kasmetiniai Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto apdovanojimai, kurių tikslas – įvertinti bei apdovanoti įdomiausius komunikacijos projektus.